Hollanda Lale Bahçesi Hakkında Bilgiler | Keukenhof Hakkında Bilgiler

Hollanda Lale Bahçesi - Keukenhof Hakkında BilgilerHepiniz yeni bloguma hoş geldiniz. Bugün sizlere Hollanda'da bulunan lale bahçesi yani tam adıyla Keukenhof hakkında bilgiler vereceğim. Hollanda bulunan bu lale bahçesi, dünyadaki en büyük lale bahçesidir. Peki içinde kaç tür veya kaç lale bulunmaktadır? Ne kadarlık alanı kaplamaktadır veya ne kadar ziyaretçi almaktadır?

Yukarda gördüğünüz soruların cevapları blogumuzda mevcuttur. Hadi o zaman blogumuza geçelim.

Lale Bahçesi - Keukenhof

Hollanda'nın güneyinde bulunan lale bahçesi, tam olarak Lisse şehrinde yer almaktadır. Bu bahçenin adı ise, Keukenhof'dur. Bu bahçe, tam olarak 1852 yılında açılmıştır. Ayrıca, hala dünyanın en büyük lale bahçesi unvanını korumaktadır ve açıkçası kaptıracağınıda düşünmüyorum. Bu lalalerin tarihi, Osmanlı Devleti'ne dayanmaktadır. 1642 yılında o zamanın padişahı, Hollanda'ya lale soğanı hediye etmiştir. O zamandan bu yana, Hollanda'lıların lale aşkı sürmektedir. Açıkçası çoğu kişi gibi benimde Hollanda deyince, ilk aklıma gelen şeylerden birisi lale oluyor. 
Keukenhof Hakkında Bazı Bilgiler

Keukenhof'da 100 çeşitten fazla toplamda 7 milyondan fazla olmak üzere lale bulunmaktadır. Bu bahçe, toplamda 32 hektarlık bir alanı kaplayarak dünyanın en büyük lale bahçesi unvanını almıştır. 32 hektarlık alan, yaklaşık olarak 320.000 metre kareye tekabül etmektedir. Daha önceden ne böyle devesa bir bahçe duymuşsunuzdur, nede görmüşsünüzdür. Eğer olur ki, birgün yolunuz Hollanda'ya düşer ise, Keukenhof gitmenizi kesinlikle öneririm.
Evet arkadaşlar, bir yazımızın daha sonuna geldik. Eğer daha fazla Hollanda ile ilgili bilgilerden ve haberlerden haberdar olmak istiyorsanız, blogumuzu takipte kalın. Farklı bloglarda görüşmek üzere, hoşçakalın..

Yorumlar