Hollanda'da İlk Kez Bir Panda Doğdu! | Hollanda Hakkında Bilgiler

Hollanda'da ilk defa bir panda doğdu! Rhenen'deki Ouwehands Hayvanat Bahçesi'de bir kaç gün önce bir panda doğdu! Peki cinsiyeti ne, erkekmi yoksa dişimi?

Bu ve bu gibi soruların cevapları asağıda yazdığım blogda mevcuttur. O zaman hadi yazımıza geçelim..


Hollanda, 2017 senesinde Çin'de biri erkek, diğeri dişi olmak üzere 2 tane panda almıştı. Bu, Hollanda'ya gelen ilk pandalar olacaktı ve ülke genelinde hayvan severler tarafından coşkulu bir şekilde karşılandı. Anlaşma şu şekildeydi, Çin Hollanda'ya 1 milyon euro karşılığında iki tane panda verecek, 10 yıl sonra sonra o pandalar Çin'e geri teslim edilecek. Eğer pandalar çiftleşip çocuk sahibi olursa, oda Çin'e geri verilecek. Yani Hollanda'daki bu yavru panda, bir kaç sene sonra Çin'e verilecektir. 
Peki bu yavru pandanın cinsiyeti nedir?

Yavru pandanın cinsiyeti henüz belli değildir. Çünkü daha yeni doğduğundan, çok küçük olduklarından dolayı erkekmi, yoksa dişimi oldukları anlaşılmamaktadır. Yetkililer, isterse yavru pandayı alabilme şansları varken, onu anne panda ile özel bir alanda beraber tutmaktadırlar. 

Evet arkadaşlar, bir blogumuzun daha sonuna geldik. Eğer Hollanda hakkında daha fazla bilgi öğrenmek ve haberleri takip etmek istiyorsanız, blogumuzu takipte kalın.

Buraya tıklayarak, Hollanda'da bulunan lale bahçesi hakkında bilgi verdiğim blogumu okuyabilirsiniz. Buraya tıklayarak da, Hollanda'da okulların ne zaman açılacağını öğrenebilirsiniz.

Takipte kalın, hoşçakalın..

Yorumlar

Yorum Gönder

Hollandada yaşayan Türk olarak, Hollanda tecrübelerimi sizlere anlatabilmek için Hollanda Info sitesini kurdum.