Hollanda İkinci Dünya Müzesi | Westlands Museum

Hollanda İkinci Dünya Müzesi | Westlands Museum 

Hollanda'nın Westland şehrinde, belediyenin 2. dünya müzesi bulunmaktadır. Bu müzede, 2. dünya savaşı hakkında bilgiler, eşyalar, 2. dünya savaşından kalma tüfekler, mataralar, askerlerin eşyaları, 2. dünya savaşına ait tablolar ve savaş hakkında hikayeler, 2. dünya savaşı döneminde yaşayan insanların hikayesi, askerlerin hikayesi yazmaktadır.
Müze, Hollanda'nın Westland şehrinde yer almaktadır. Müzeye giriş yetişinler için 6 euro, çocuklar için ise ücretsizdir. Müzede yukarda bahsettiğim herşey bulunmaktadır. 2. dünya savaşına ait eşyalar, resimler ve hikayeler bu müzede sergilenmektedir. Müzenin adı ise, Westlands Museum'dur. Müzeye girişte, 2. dünya savaşına ait bir araba bizi karşılamaktadır. Ve girişte, 2. dünya savaşı dönemlerine ait kıyafetler asılıdır. Genelde elbise ve etek vardır. Ayrıca, girişte bir rafta meyve ve sebze satılmaktadır. Bu meyve ve sebzeler, müzenin kendi bahçesinde yetişmektedir. O yüzden tamamen doğaldır.
Müze gezisini bitirdikten sonra, müzenin bir bahçesi bulunmaktadır. Bu bahçeye onlarca farklı çeşit meyve ve sebze ekilidir. Yere düşen meyveleri yiyebilir, ancak daldakileri koparamazsınız. Çünkü, onları satmaktadırlar.
Ayrıca, bahçede birbirinde güzel çiçekler bulunmaktadır. Her renkten çiçek vardır ve hepsi çok güzel kokmaktadır. Bu bahçede, tavuk, horoz, tavşan ve at gibi hayvanlarda bulunmaktadır. Onları sevebilir, ve yemekte verebilirsiniz. Müze gezisi, yaklaşık 2 saat sürecektir. 2 saatin sonunda, geldiğinize pişman olmayacak, hatta iyi ki gelmişim diyeceksiniz!


Evet arkadaşlar, bir blogun daha sonuna geldik. Eğer Hollanda hakkında daha fazla haber ve bilgilerden haberdar olmak istiyorsanız, hollandainfo adlı sitemi, takip edebilirsiniz. Başka bloglarda görüşmek üzere, hoşçakalın..Yorumlar