Avrupa Ülkeleri | Avrupa Birliği Ülkeleri

Avrupa Ülkeleri | Avrupa Birliği Ülkeleri


Avrupa ülkeleri, Avrupa ülkeleri hangileridir, Avrupa ülkesi, Avrupa Birliği Ülkeleri, Avrupa'da bulunan ülkeler, Avrupa'da yer alan ülkelerAvrupa Ülkeleri hangi ülkelerdir? Hadi sizlerle birlikte öğrenelim..
Avrupa Birliği, 1951 yılında üyeler arasında alışverişi kolaylaştırmak için kurulmuştur. Avrupa Birliği'nin kurucu ülkeleri, Fransa, Almanya, Hollanda, Belçika, İtalya ve Lüksemburg'tur. Avrupa Birliği, toplam 27 ülkeden oluşmaktadır. Bu ülkeleri saymak gerekirse,Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, İtalya, Lüksemburg, Avusturya, Bulgaristan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Danimarka, Çekya, Finlandiya, Estonya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, Litvanya, Letonya, Polonya, Malta, Romanya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, İsveç, Hırvatistan ve İspanya'dır.Bu 27 ülkenin toplam nüfusu, yaklaşık olarak 448 milyondur. En çok nüfusa sahip olan ülke 83,2 milyon ile Almanya, 67,1 milyon ile Fransa, 60.2 milyon ile İtalya, 47,3 milyon ile İspanya, 38 milyon ile Polonya'dır. 

Avrupa Birliğinin GSYİH'isi 20 trilyon dolardan fazladır. Avrupa Birliğindeki en büyük ekonomiye sahip ülke, Almanya'dır. Evet arkadaşlar, bir yazımızın daha sonuna geldik. Eğer Hollanda hakkında daha fazla haber ve bilgileri öğrenmek istiyorsanız, hollandainfo adlı blogumu takip edebilirsiniz. Farklı yazılarda görüşmek üzere. Hoşçakalın..

Yorumlar