Hollanda'da Korona Virüs İle Mücadelede Son Durum! | Güncel Haberler

Hollanda'da Korona Virüs İle Mücadelede Son Durum! | Güncel Haberler

Bütün dünyaya musallat olan bu virüs, birçok ülkede sıkıntılar yaşatmaktadır. Birçok ülkenin ekomosi tehdit altındadır. Peki ya Hollanda'da son durum ne? Hollanda bu süreçte nasıl ilerlemektedir? İşte ayrıntıları..
Hollanda'da toplam onaylanmış vaka sayısı, 44.141'dir. Toplam ölüm sayısı ise, son 24 saatte 10 artarak 5.694 olmuştur. Hollanda, ülkede iyileşen kişilerinin sayısını vermemektedir. En son 250'ydi. Ancak birkaç haftadır, yeni rakamlar verilmemektedir. Peki Hollanda bu süreçte nasıl bir yol izlemektedir?

Hollanda, bir aralar virüsün en çok olduğu ülkelerden bir tanesiydi. Ancak, zamanla birçok ülke Hollanda'yı geçti. Hollanda'da, diğer ülkelere göre ölüm oranı yüksektir. Bunun nedeni ise, bu virüse çoğunlukla yaşlıların yakalanmasıdır. Hollanda, uzun süredir süren sıkı tedbirleri bu hafta gevşetmeye başlayacaktır. Ülkede önceden okullar kapalı, partiler, düğünler gibi toplu buluşmalar yasak, 1.5 metre mesefa korunmaktaydı. Ancak, virüsün çoğu ülkede yavaşlamasından dolayı, birçok ülke gibi Hollanda'da aynısını yapmıştır. Artık 10 kişiye kadar buluşulabilir, ancak 1.5 metre mesefa hala korunmak zorundadır. Ülkede kapatılan restoronlar açılacak, fakat önceden rezarvasyon yapılıp gidilebilectir. Maske ve eldiven takımı ise, zorunlu değildir. 
Evet, bir blogumuzun daha sonuna geldik. Farklı yazılarımıda görüşmek üzere. Hoşcakalın.


Yorumlar