Meclis Gençlere 58,5 Milyon Euro Ayırdı.. | hollanda info

 Meclis Gençlere 58,5 Milyon Euro Ayırdı.. | hollanda info


Hollanda meclisi, korona krizi zamanında yanlız kalan çocuklar ve gençler için, bütçeden 58,5 milyon euro ayırdı. İşte bilgiler..


Geçtiğimiz salı günü, 8 aralıkta Hollanda başbakanı yaptığı konferans konuşmasında, korona pandemisi döneminde yanlız kalan çocuklara ve gençlere bütçe ayıracaklarını belirtti. Bu konuşmadan birkaç saat sonra, Sağlık Bakanı, bir açıklama yaptı ve bütçe miktarının 58,5 milyon Euro olduğunu belirtti. 


Meclise göre, korona pandemisi nedeniyle, gençler tehlike sınırında olduğu için, daha az aktivite yapmaya başladı ve bu sebepten dolayı, yanlızlaşmaya başladı


Bu para ile belediyeler, korona kuralları çerçevisinde spor aktiviteleri düzenleyebilir, atölyeler açabilir ve online etkinlikler düzenleyebilirler. Gençler / çocuklar, belediyelere fikir verebilir ve ne yapacakları konusunda kendileri de söz sahibi olabilirler.
Paket, 27 yaşına kadar herkes için geçerlidir. Bu aktivetelerin, öncelikle arka planda kalmış belediyeler için uygulanması planlanıyor..Evet arkadaşlar, bir yazının daha sonuna geldik. Eğer Hollanda hakkında daha fazla haberlerden ve bilgilerden haberdar olmak istiyorsanız, sitemizi takipte kalabilirsiniz..
Yorumlar