Hollanda'da Okullar Ne Zaman Açılıyor? |Hollanda Haberleri

Hollanda'da okullar açılıyor! Peki Ne Zaman Açılıyor? İlkokullar açılıyor mu? Ortaokullar ve Liseler Açılıyor mu? Peki ya Liseler? Corona'dan Dolayı Tüm Ülke Genelinde Kapatılan Okullar, Ne Zaman Açılacak?

İşte bu, ve bu gibi soruların cevabını benim düşüncelerim ile bu blogda sizler için yazdım. Hadi o zaman yazımıza geçelim.Hepimizin bildiği üzere, Korona virüsünden dolayı, neredeyse tüm dünyanın her yerindeki okullar tatil edilmişti. İlk başta okulların tatil olmasını isteyen öğrenciler, şimdi ise okullarını özlemiş ve geri açılmasını istemektedirler. Peki ilkokullar, ortaokullar, liseler ve üniversiteler ne zaman geri açılacak?


İlkokullar ne zaman açılacak ?

Hollanda'da bulunan ilkokullar, önümüzdeki hafta, yani 11 mayısta açılacaktır. Ancak, sıkı tedbirler devam edecektir. Öğrenciler, sınıfta da bir buçuk metre mesafeyi korumak zorundadırlar. Bu yüzden, öğrenciler iki, veya üç guruba ayrılacaktır ve bir gurup sabah, diğer gurup öğlen okula gidecektir. Bu haber, çoğu öğrenciyi sevindirsede, hala endişe duyulmaktadır. Bana sorarsanız, çocuklar sınıfda bir buçuk metre mesafeyi korumayacaklarını düşündüğümden dolayı, okulların açılması doğru bir hareket değildir. Bir süreliğine online eğitimede edilebilirdi.Ortaokullar - Liseler ve Üniversiteler ne zaman açılacak?

Ortaokullar - liseler için henüz net bir tarih verilmesede, 1 haziranda açılacağı düşünülüyor. 1 hazirandan önce açılma ihtimali ise yoktur. Eğer ilkokuldaki karar ile ilgili bir sorun çıkmaz ise, ortaokullarıda açmayı düşünüyorlar. Yani küçükten büyüğe doğru gitmektedir. İlk ilkokullar, ardından ortaokullar, ardından ise üniversiteler açılacaktır. Açıkçası, bir kaç üniversite şimdiden açılmıştır. Ancak çoğunluk açılmamıştır. Ortaokulların her ne kadarda 1 haziranda açılma ihtimali olsa dahil, daha hazır olmadıkları için açılmama ihtimali de çok yüksektir. Bana sorarsanız, ortaokulların, hatta üniversitelerin açılması geri dönülemez çok büyük bir hataya sürükleyebilir. Çünkü Hollanda, diğer ülkelere göre hasta insan sayısı daha yavaş artmaktadır. Ancak vaka sayısı her ne kadar azda olursa olsun, ölüm oranı çok yüksektir. Bunun nedeni ise, virüs kapan çoğu kişinin yaşlı bireyler olmasıdır.
Evet arkadaşlar, bir blogumuzun daha sonuna geldik. Eğer Hollanda hakkında daha fazla bilgi ve haber öğrenmek istiyorsanız, sitemizi takipte kalın. Buraya tıklayarak Hollanda'da bulunan lale bahçesi hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz. Farklı bloglarda görüşmek üzere, hoşçakalın..
Yorumlar