Hollanda'nın Korona Virüsü İle Mücadelesi | Hollanda vs Korona

Hollanda'nın Korona Virüs İle Mücadelesi | Hollanda vs Corona! Hollanda virüse karşı tedbir alıyormu ve alıyorsa hangi tedbirleri alınıyor? Hollanda'da güncel korona virüs sayıları kaç?

Bu, ve bu gibi soruların cevabı, benim kendi şahsi düşüncelerim ile aşağıdaki yazıda mevcuttur. Hadi o zaman blogumuza geçelim..

Herkesinin bildiği gibi Hollanda Korona virüsünden en çok etkilenen ülkeler biri oldu. Ülkede, son ana kadar tadbir alınmamıştır. Hatta, 1.5 ay önce okulların kapanmamasının ardından, Amsterdam'da bulunan liseler, kendi tavırları ortaya koymuş ve başbakanın kararını beklemeyeceklerini, okulları kapatacklarını açıklamışlardı. Bunun ardından bir kaç okul daha bunu desteklediğinden dolayı, okulları tatil ettiler.

Okullar yaklaşık olarak 1 buçuk aydır kapalı ve birbirinden farklı kurallar mevcuttur. Dışarda aileniz dışındaki birine, 1.5 metre mesefa korumak zorunludur. Partiler, düğünler toplu organizasyonlar iptal edilmiş, veya ileri bir tarihe alınmıştır. İlkokullardan, üniversitelere kadar online eğitime başlanmıştır. Hollanda, virüsün ilk çıktığı zamanlarda en etkilenen ülkelerden biri olsada, olayı gittikçe kontrol almaya başlamışlar, vaka artış hızını düşürmüşlerdir. Ne kadar az vaka olsada, ölüm oranı diğer ülkelere göre çok yüksektir. Bunun nedeni ise, Hollanda'da virüs kapan çoğu kişinin yaşlı olmasıdır. Güncel Hasta SayılarıHollanda'da şu anda 42.000'den fazla hasta, 5.300 civarı da ölü vardır. Bu oran diğer ülkelere göre epey bir yüksektir, neden ise yukarda da belirttiğimiz gibi virüse yakalanan kişilerin çoğunun yaşlı olmasıdır.

Evet arkadaşlar, bir blogumuzun daha sonuna geldik. Eğer daha fazla Hollanda hakkında bilgileri ve haberleri takip etmek istiyorsanız, blogumuzu takipte kalın. Hoşçakalın..

Yorumlar