Hollanda'da Korona Artışı! | Son Dakika Korona Haberleri

Hollanda'da Korona Artışı! | Son Dakika Korona Haberleri


Hollanda'da, azalan Korona vaka sayısı, son günlerde yeniden artışa geçti! Hollanda'da kaç kişide Korona Virüsü tespit edilidi?
Kaç kişi iyileşti ve kaç kişi vefat etti?
Peki ya vaka artışının sebepleri neler?

Bu soruların cevapları blogumda mevcuttur. Hadi o zaman yazıya geçelim..
Korona Virüsü, 2019 yılının sonunda Çin'de ortaya çıkmıştır. Çin'de ortaya çıkan bu virüs, zamanla bütün ülkelere yayılmıştır. Hollanda'da vaka sayısı yüksek olan ülkelerden biriydi. Günde yaklaşık 1.500 vaka alıyordu, ancak Hollanda hükümetinin başarılı kararları sonucunda, bu sayı günde 50 vakaya kadar geriledi. Son birkaç gündür, vaka sayısı günlük 200 civarı. Evet, yanlış duymadınız. Hollanda'da vaka sayısı dört katına çıktı. 


Peki bu artışın sebepleri nelerdir?

Hollanda'da ilkokullar açılalı 3 ay, ortaokullar / liseler açılalı 2 ay oldu. Okulların açılmasına rağmen, vaka sayısında bir artış yaşanmamış, hatta düşüş yaşanmıştır. Vaka sayısı düştüğünden dolayı, insanlar rahat davranmaya başlamıştı. Neredeyse herkes kurallara uymasına rağmen, küçük bir kesim kurallara uymamıştır.
Ve o küçük kesim, bir buçuk metre kuralına, maske zorunluluğuna uymadığından dolayı, virüsün tekrardan bu kadar arttığını düşünüyorum. 


Güncel Korona Sayısı


Hollanda'da onaylanmış vaka sayısı, yaklaşık 54.000'dir. Mevcut ölüm ise, 6151'dir. 

[Bilgiler 30-07-2020 tarihi için geçerlidir.]

Evet arkadaşlar, bir blogun daha sonuna geldik. Eğer Hollanda hakkında daha fazla haberden ve bilgiden haberdar olmak istiyorsanız, blogumu takipte kalabilirsiniz. Farklı bloglarda görüşmek üzere, hoşçakalın..Yorumlar