Hollanda'da Karantina Başlıyor! | hollanda info

 HOLLANDA'DA KARANTİNA BAŞLIYOR!


Bu sabah, bakanlar kurulunun aldığı karara göre, 15 aralık salı günü itibariyle Hollanda'da "kısmi karantina" uygulanmaya başlanacak.
İşte ayrıntılı bilgiler..


 
Bu sabah, bakanlar kurulu hiç beklenmedik bir şeyi açıkladı. 19 ocak 2021 ye kadar sürecek olan "kısıtlı karantina" 15 aralık tarihinde başlayacak. Peki bu kısıtlı karantina neyleri içeriyor?
Gelin hep beraber bakalım . Kısıtlama Hakkında Bilgiler

Okullardan dükkanlara, sinemalardan tiyatrolara kadar neredeyse herşey kapatılacak.

Kuaförler, masaj salonları, güzellik salonları gibi başka insanlarla iletişime geçilen neredeyse bütün heryer 19 ocağa kadar kapanacak. Bu karar, çok ani olduğu için okulların kapanması için ekstra 1 gün daha verilecek. Yani okullar da, önümüzdeki perşembe günü kapatılacaktır. Ayrıca kreşler de perşembe günü itibari ile kapanacaktır

Sadece, ebeveynlerinin mesleği  önemli bir meslek ise, çocuklar kreşte kalabilecektir. Önemli meslekler ise doktor, hemşire, polis gibi mesleklerdir.

Başbakan Mark Rutte, bu akşam saat 19.00 da bir açıklama yapacağını söyledi. Herked merakla başbakanın yayınını bekliyor..Hastaneler Çok Yoğun!

Hollanda'da, son günlerde vaka sayısı epey bir yükselmiştir. Günlük 10 bin civarında vaka gelirken, hergünde yüzlerce kişi hastanelere yatmaktadır. 

Hastanelerde neredeyse hiç yer kalmamıştır. Sağlık sektörleri, çalışmaya devam edebilirler.Bakanlar Kurulu, her zaman ki korona kurallarına uyulmasını gerektiğini tekrar hatırlattı. Ayrıca, evinize artık sadece 2 misafir alabilirsiniz. 
Yılbaşı zamanında ise, bu sayı 3 kişiye çıkacaktırHangi Dükkanlar Açık Kalacak?

Bakanlar Kurulu, otellerin açık kalmasına izin verileceğini söyledi. Ancak otellerin de yemek, içecek servisleri yapması yasaklanmıştır.

Açık kalmasına izin verilen temel dükkanlar büyük olasılıkla süpermarketler, diğer yiyecek mağazaları, bankalar ve eczaneler olacaktır.

Sokağa çıkma yasağının konulması hakkında uzunca tartışıldı, ancak uygulanmayacak .


Eğer Hollanda hakkında daha fazla haberlerden ve bilgilerden haberdar olmak istiyorsanız, hollandainfo.com adlı sitemizi takipte kalın..

Yorumlar

Yorum Gönder

Hollandada yaşayan Türk olarak, Hollanda tecrübelerimi sizlere anlatabilmek için Hollanda Info sitesini kurdum.